fa-IRen-GB
Login IranOpen Google Plus

Soccer 3D Simulation League

  About
  Schedule
  Rules
  Teams
  Results
  Committee

Ranks

There is no result.

Results

Day 1

Seeding Round Groups:

 

A B C D
Robocanes Strive3D Mitrhas3D AfuCIT3D
Miracle3D SEUJolly Apollo3D Nexus3D
Paydar3D KylinSky3D KarachiKoalas UTAustinVilla3D

 

Seeding Round Results:

  

Group A










RoboCanes Miracle3D Paydar3D
Score Rank GA GC

RoboCanes
4 – 0 5 – 0
6 1 9 0

Miracle3D 0 – 4
0 – 0
0 2 0 4

Paydar3D 0 – 5 0 – 0

0 3 0 5




















Group B










Strive3D SEUJolly KylinSky3D
Score Rank GA GC

Strive3D
4 – 0 1 – 0
6 1 5 0

SEUJolly 0 – 4
0 – 7
0 3 0 11

KylinSky3D 0 – 1 7 – 0

3 2 7 1




















Group C










Mithras Apollo Karachi
Score Rank GA GC

Mithras
0 – 9 3 – 0
3 2 3 9

Apollo 9 – 0
3 – 0
6 1 12 0

Karachi 0 – 3
0 – 3


0 3 0 6










Group D










AFUCIT3D Nexus UTAustinVilla
Score Rank GA GC

AFUCIT3D
0 – 1 0 – 3
0 3 0 4

Nexus 1 – 0
0 – 2
3 2 1 2

UTAustinVilla 3 – 0 2 – 0

6 1 5 0


First Round Groups:

 

A B C D
Robocanes Strive3D Apollo3D UTAustinVilla3D
Kylinsky Mithras3D Nexus3D Miracle3D
KarachiKoalas AfuCIT3D Paydar3D SEUJolly

 

 First Round Results:

  

Group A










RoboCanes KylinSky3D KarachiKoalas
Score Rank GA GC

Robocanes
4 – 0 3 – 0
6 1 7 0

KylinSky3D 0 – 4
3 – 0
3 2 3 4

KarachiKoalas 0 – 3 0 – 3

0 3 0 6




















Group B










Strive3D Mitrhas3D AfuCIT3D
Score Rank GA GC

Strive3D
3 – 0 2 – 0
6 1 5 0

Mithras3D 0 – 3
0 – 2
0 3 0 5

AfuCIT3D 0 – 2 2 – 0

3 2 2 2




















Group C










Apollo3D Nexus3D Paydar3D
Score Rank GA GC

Apollo3D
1 – 0 6 – 0
6 1 7 0

Nexus3D 0 – 1
0 – 0
1 2 0 1

Paydar3D 0 – 6 0 – 0

1 3 0 6










Group D










UTAustinVilla3D Miracle3D SEUJolly
Score Rank GA GC

UTAustinVilla3D
4 – 0 9 – 0
6 1 13 0

Miracle3D 0 – 4
4 – 0
3 2 4 4

SEUJolly 0 – 9 0 – 4

0 3 0 13

 

Second Round Groups:

 

A B
Robocanes Strive3D
AfuCIT3D Nexus3D
Apollo3D UTAustinVilla3D
Miracle3D KylinSky3D

 

 

Day 2

Second Round Results:

 

 

Group A











Robocanes AfuCIT3D Apollo3D Mircale3D
Score Rank GA GC

Robocanes
5 – 0 1 – 1 6 – 0
7 2 (PK) 12 1

AfuCIT3D 0 – 5
0 – 6 0 – 3
0 4 0 14

Apollo3D 1 – 1 6 – 0
5 – 0
7 1 (PK) 12 1

Miracle3D 0 – 6 3 – 0 0 – 5

3 3 3 11











Group B











Strive3D Nexus3D UTAustinVilla KylinSky3D
Score Rank GA GC

Strive3D
0 – 1 0 – 3 0 – 1
0 4 0 5

Nexus3D 1 – 0
0 – 1 1 – 0
6 2 2 1

UTAustinVilla 3 – 0 1 – 0
4 – 0
9 1 8 0

KylinSky3D 1 – 0 0 – 1 0 – 4

3 3 1 5

Goalie Challenge:

 

In this challenge goalie of each team were challenged in a 5 penalty shot process. 

 

Team Score
Robocanes OOXOO
Nexus3D OOXOX
UTAustinVilla3D OOXOO
Mitrhas3D OOOXO
Paydar3D XOXXO

 

Team Mithras3D won the goalie challenge

  

Run Challenge:

  

In this challenge, teams running ability were challenged in a 10 second straight run, by its distance and period of time in which robot's both feet were off the ground.

 

Team Score Fall Speed Off Ground
Nexus3D 1.05 1 0.772 0.278
Mithras3D 0.54 0 0.447 0.093
Robocanes 0.996 0 0.85 0.146
UTAustinVilla 0.164 10 0.02 0.144
Paydar3D 0.53 0 0.486 0.044
 

 

Team Nexus3D won the run challenge

Day 3

Semi Finals Round:

 

A B
Apollo3D Robocanes
Nexus3D UTAustinVilla

 

Semi Finals Results:

 

 

UTAustinVilla 2 0 Robocanes
Apollo3D 2 0 Nexus3D

 

 

First Place Match
UTAustinVilla vs. Apollo3D



3rd Place Match
Robocanes vs. Nexus3D

 

Finals Results:

 

Finals Results




UTAustinVilla 1 0 Apollo3D
Robocanes 2 0 Nexus3D

 

Rankings:

1. UTAustinVilla

2. Apollo3D

3. Robocanes