fa-IRen-GB
ورود IranOpen Google Plus

امداد فضای مشترک

درباره لیگ

اطلاعیه شماره 4 ـ 1393/01/08

ضمن عرض تبریک فرارسیدن بهار 1393، شرکت‌کنندگان عزیز دقت داشته باشند:

نسخه نهایی قوانین آماده‌ی دریافت است.
لطفا به بخش‌هایی از قوانین که با رنگ سبز مشخص شده توجه داشته باشید.


اطلاعیه شماره 3 ـ 1393/01/08

به جهت فراهم‌سازی شرایط برگزاری لیگ CoSpace Primary از سال 2015 از تمامی مجموعه‌هایی که تیم‌هایی آماده برای شرکت در مسابقات CoSpace Primary دارند دعوت می‌شود در مسابقات ایران اپن 2014 به صورت دمو شرکت کنند. لازم به ذکر است این مسابقات جنبه رسمی ندارد و شرکت‌کنندگان گواهی شرکت در مسابقات دریافت نمی‌کنند.
شرایط سنی شرکت در این بخش مانند لیگ امداد الف (زیر 14 سال) است. تمامی قوانین این مسابقات برابر قوانین جهانی 2013 است. از تیم‌های علاقه‌مند دعوت می‌شود هر چه سریع‌تر با آدرس CoSpace@iranopen.ir تماس بگیرند.
شرکت کنندگان عزیز دقت داشته باشند که این اطلاعیه تنها مربوط به لیگ جدید CoSpace Primary است و بخش Secondary طبق برنامه قبلی برگزار می‌شود.


اطلاعیه شماره 2 ـ 1392/11/29

شرکت‌کنندگان عزیز دقت داشته باشند:
پس از ارسال فیلم و DLL برای کمیته فنی لیگ CoSpace، حتما باید تاییدیه دریافت مدارک را از جانب کمیته فنی دریافت کرده‌باشند.
همچنین به دلیل مشکلات فنی که در ارسال فیلم و DLL برای بعضی از عزیزان پیش آمده است و موفق به ارسال مدارک نشده‌اند، مهلت ارسال مدارک حداکثر تا پایان روز پنج‌شنبه 1 اسفند 1392 تمدید شده‌ است و این زمان به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

تیم‌هایی که تاییدیه دریافت نکرده‌اند، موظف هستند مدارک را مجددا ارسال کنند و تاییدیه را دریافت کنند. در صورت وجود هرگونه مشکل فنی تا پیش از پایان این تاریخ، با کمیته فنی مکاتبه کنید.

تذکر: در صورتی که به هر دلیل تا پایان مهلت فوق‌الذکر مدارک به کمیته فنی نرسند، حضور تیم در مسابقات ممکن نیست.


اطلاعیه شماره 1 ـ 1392/11/19

تمدید مهلت ارسال فیلم و DLL: مهلت ارسال فیلم و فایل DLL ربات حداکثر تا پایان روز جمعه 25 بهمن 1392 است.
لطفا مدارک فوق را با رعایت موارد ذکر شده در قوانین به ایمیل CoSpace@iranopen.ir ارسال فرمایید.
همچنین شرکت‌کنندگان عزیز توجه داشته باشند که این تمدید تنها مربوط به مهلت ارسال فیلم و فایل DLL است و جهت اطلاع از مهلت ارسال TDP به صفحه جدول زمان‌بندی مراجعه کنید.

     

     ربوکاپ جوانان شاخه‌ای از پروژه جهانی موسوم به ربوکاپ می‌باشد که به نوجوانان و جوانان زیر 19 سال اختصاص دارد. مسابقات ایران اپن افتخار دارد تا به عنوان معتبرترین و بزرگ‌ترین مسابقات رباتیک کشور و منطقه، هر سال پذیرای ده‌ها تیم و صدها دانش‌آموز و دانشجوی نخبه، خلاق، توانا و پیشروی ایرانی و خارجی در بالاترین سطح علمی و عملی باشد.

     در لیگ CoSpace دانش آموزان وظیفه هدایت دو روبات در دو زمین متفاوت را بر عهده دارند. در هر زمین اشیایی وجود دارد که روبات‌ها با جستجو در زمین به جمع‌آوری آنها می‌پردازند. علاوه بر این روبات‌ها می‌توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و از این ارتباط در راستای رسیدن به هدف کمک بگیرند.

در این لیگ نوجوانان با الگوریتم‌های مکان‌یابی، کنترلی و هوش مصنوعی آشنا می‌شوند.

 

مسابقات ایران اپن تنها در بخش مجازی برگزار می‌شود و نیازی به ساخت ربات نیست.

 

ما و تمام دوستان جوانمان در این پروژه به این شعار باور داریم که:

برنده یا بازنده تفاوتی نمی‌کند، تنها آموخته‌هایتان از این مسابقات برای شما می‌ماند!

 

      TDP: گزارش فنی تیم، TDP، باید مطابق نوع نگارش موجود در فایل ذیل و با رعایت نکات ذکر شده در قوانین مسابقات بین المللی ربوکاپ آزاد ایران 2014 نوشته شده و از طریق وب سایت رسمی مسابقات (حساب کاربری) ارسال شود.

TDP - Doc

TDP - PDF


     تذکر: تیم‌ها موظف هستند جهت احراز صلاحیت علاوه بر TDP و فیلم، یک فایل DLL حاوی الگوریتم روبات با شرایط ذکر شده در قوانین آماده کنند. این فایل DLL را به همراه فیلم کار روبات مجازی به ایمیل آدرس CoSpace@iranopen.ir ارسال کنید. لطفا در نام گذاری فایل DLL قالب نام‌گذاری فیلم را رعایت کنید.


تذکر: ملاک کمیته فنی، قوانین فارسی است


 جهت مطرح کردن سوالات و ارسال فیلم با ایمیل آدرس  CoSpace@iranopen.ir  مکاتبه کنید. TDP تنها باید از طریق سایت مسابقات ارسال شود.